Kontrola onkologiczna – czyli piknik pod palmą

Wielka wyprawa

Trochę czasu upłynęło od ostatniego wpisu i wypadałoby dać Wam znać, co u mnie słychać.

Ostatnio kiblowałem na onkologii na kolejnej już kontroli. Korzystając z chwili czasu, postanowiłem trochę uaktualnić wątek, wrzucić nową fotę – już z włosami i co nie co o sobie i swoich spostrzeżeniach napisać. A czasu na pisanie miałem dużo, gdyż wokół panowała gęsta atmosfera przepychanek kolejkowych 😉

Już z włosami 🙂

Zanim jednak zgłębię temat przepychanek, to zacznę od początku.

Na onkologię jadę jak zwykle około godziny 8.30. Przed wyjściem odprawiam taki swój poranny rytuał przedkontrolny. Na czym on polega?

Otóż wiadomo, że mój oddział onkologii znajduje się po drugiej stronie globu – a dokładnie w odległości 5-7 minut jazdy samochodem, więc przygotowuję odpowiednią wyprawkę. W mojej głowie znajduje się już swego rodzaju check lista z wszystkimi zadaniami, które muszę wykonać krok po kroku.

 1. Przezwyciężenie grawitacji łóżkowej.
 2. Ogarnięcie się.
 3. Włączenie czajnika, w celu zalania wrzątkiem kubka termicznego.
 4. Śniadanie – to na teraz.
 5. Śniadanie – to na potem. Zawinąć i spakować do torby.
 6. Kawa do kubka termicznego.
 7. Batonik lub babeczka do kawy, w razie gdybym zamiast czterech godzin musiał siedzieć osiem.
 8. Spakować teczuszkę z wynikami – wersja demo, okrojona. Wersja dokumentacji medycznej na pełnej licencji nadaje się jedynie do ciężkiego transportu 😀
 9. Sprawdzić czy punkty 5-8 znajdują się w torbie.
 10. Jeśli tak, to jedziemy.

Po przyjściu na onkologię należy się zapytać, kto jest ostatni w kolejce. Mimo, że siedzą może z pięćdziesiąt trzy osoby to odpowiedź na to pytanie uzyskuje się już w momencie mówienia. System kolejkowy idealny.

Myślicie sobie, że pewnie jestem wkurzony, że mam tyle osób przed sobą? Otóż wcale nie. Raczej wkurzyłbym się, gdybym nagle miał wejść od razu. No bo co bym zrobił wtedy z moją kawą, bułką z pomidorem i babeczką? 😀

Czekanie w kolejce jest o niebo prostsze, jeśli z góry się nastawisz, że będziesz czekać. Zamiast się denerwować, traktuję kontrolę jako mój regularny piknik na onkologii. Może kocyka sobie nie rozłożę, ale za to staram się zawsze usiąść pod palmą znajdującą się w rogu korytarza. Takie tam moje onkologiczne kanary 😀

Pan tu nie stał!

Wszystko idzie gładko, piknik pełną parą. Aż tu nagle wychodzi z gabinetu pani sekretarka Baśka, groźnie obwieszczając odkrytą właśnie zbrodnię:

Co tu się dzieje? Chciałam poinformować, że przyjmowani będą tylko pacjenci, którzy się wcześniej zarejestrowali. Pacjenci, którzy nie są zarejestrowani, przyjmowani będą na samym końcu, jeśli będzie na to czas. Oto lista osób zarejestrowanych na dziś…”

No i się zaczęło.

Najpierw wszechobecna panika. Zaburzenie światowego ładu. Dało się odczuć wyodrębnienie dwóch grup społecznych: „Zarejestrowani” i  „Ci na waleta”.

Większość „Tych na waleta” od razu umilkła. Chociaż znalazły się jednostki, które nie kryły swego oburzenia, że wejdą ostatnie mimo, iż kiblują od szóstej.

„Zarejestrowani”, a szczególnie jednostki, których grawitacja trochę dłużej przytrzymała w łóżkach, od razu dostali energetycznego kopa.

Było to widać po pani w zielonym berecie, która nagle nabrała sił i przejęła inicjatywę. Zielony Beret szybko przeprowadził odpowiednie analizy, w celu upublicznienia przynależności do odpowiedniej grupy społecznej wszystkich zgromadzonych, czekających do kontroli onkologicznej.

Po jasnym i głośnym ogłoszeniu ów przynależności, Zielony Beret przystąpił to ustalenia kolejności wejść:

Pani jest za panem, który przyszedł za tamtą panią przed tym panem w zielonej bluzie.

Czy to mój mózg po chemii jest tak wyjarany i nie ogarnia tego? No nic, czekam sobie cierpliwie, nie będę mojego chemicznego mózgu niepotrzebnie denerwować. Ważne, że zostałem przypisany do poprawnej grupy.

Czas płynął sobie powoli, a ład po interwencjach Zielonego Beretu z powrotem nastał.

Po kilku godzinach, kanapce, kawie i babeczce przyszła kolej i na mnie. Wchodzę do środka, moja uśmiechnięta jak zwykle lekarka bada mnie, przegląda papiery, a Pani Basia wystawia odpowiednie skierowania.

Panie Tobiaszu, gratulacje – wszystko jest w porządku. Przyjdzie Pan na następną kontrolę w marcu. W lutym proszę wykonać tomografię jamy brzusznej i miednicy małej oraz oznaczyć markery.

Mój onkologiczny piknik właśnie się zakończył. Następny będzie już wiosną. Nie mogę się doczekać… oczywiście, że wiosny! 🙂

 

 

 

2 thoughts on “Kontrola onkologiczna – czyli piknik pod palmą

 1. Tak się cieszę! 🙂
  Bardzo się cieszę! :)))
  Pozdrawiam ciepło

 2. Hej! My kontrole mamy 13marca. Napewno wszystko będzie w porządku 🙂 glupi to dziad był a jednak do pokonania 🙂 w was facetach sila, moj maz tez dzielny tak jak i TY:) oby dalej sukcesow i zdrowia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *